Slavnostní večer k 20. letému výročí pěstování bonsají v Čechách

Otevření BC SUMIKO v Nedrahovicích u SEDLČAN

Otevření nového skleníkového areálu Bonsai centra Libčany

Zahrada Vlastimila Kastnera v Lenešicích u Loun

Výstava bonsají a suiseki, aneb "Co v Mnichově nebylo"

Otevření nového skleníkového areálu Bonsai centra Libčany

 Neděle 18. října 1998 - slavnostní okamžik v životě a podnikání rodiny pana Pišla. BONSAI CENTRUM LIBČANY otevírá nové skleníkové zázemí s prodejnou.

Celkový pohled na nově otevíraný skleníkový areál - v popředí vlevo venkovní zahrada. Pan Jaroslav Pišl při slavnostním projevu.

 Úvodní "projev" přednesl majitel centra pan Jaroslav Pišl. Přítomné informoval o historii firmy a začátcích svého podnikání, poděkoval rodině a přátelům, se kterými spolupracoval za podporu a nastínil i něco ze svých firemních plánů do budoucna. Za pozvané promluvil ředitel kanceláře nadace Bonsai Academia ing. Jan Stropnický a RNDr. Vladimír Ondejčík - Bonsai centrum Nitra. Nechyběl samozřejmě ani slavnostní přípitek a řada osobních gratulací. 

Slavnostní přípitek - Jaroslav Pišl se svou manželkou Hanou a dcerou Danielou Mistr kuchař - pan Šebek.

 Poté následovala prohlídka nově otevřeného skleníkového zázemí. To tvoří prostorná prodejna, kde jsou umítěny misky, literatura, nářadí, doplňky, prostě vše kromě rostlin a další zasklené plochy. Bonsajím, a je jich zde podle majitele několik tisíc kusů, je určena jedna skleníková loď se stolovým uspořádáním. Fikusy, serissy, jilmy, pokojové jasany..., vše přehledně uspořádáno dle prodejních kategorií a volně přístupné. Nechybí ani místo pro kancelář a provozní plochy, které slouží např. k tomu, aby i v zimních měsících mohli obchodní partneři zajet s automobily "do tepla skleníku" a rostliny tak nenamrzaly.

Pohoštění, které připravil pan Šebek z Městce Králové, vypadalo nádherně a stejně tak báječně chutnalo. Bylo samozřejmě dost času i na prohlídku venkovních bonsají a zahrady a na různé diskuse a rozhovory. Bylo to prostě příjemně prožité odpoledne a panu Pišlovi patří dík za pozvání. 

 

Zpět na hlavní stránku